دوشنبه 31 اردیبهشت 1403  
اخبار مراکز
1397/9/28 چهارشنبه
دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم برگزار کرد :
تجلیل از پژوهشگران و کارآفرینان برتر در هفته پژوهش

.


به مناسبت هفته پژوهش طی مراسمی با حضور فرماندار، شهردار و مسئولین‌ سازمان منطقه آزاد و استان هرمزگان از پژوهشگران، کارآفرینان و برگزیدگان دانشگاه پیام‌نور مرکز بین الملل قشم، استان هرمزگان و شهرستان قشم تجلیل شد؛ دکتر علی نقی زاده ضمن اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم ص "طلب دانش بر هر مسلمانى واجب است. خداوند جويندگان دانش را دوست دارد." با تبریک و گرامیداشت هفته پژوهش و ضمن خوش آمدگویی به مدعوین با اشاره به جایگاه علمی دانشگاه پیام نور اضافه کرد: بر اساس آخرین رتبه بندی پایگاه استنادی جهان اسلام ISC دانشگاه پیام نور رتبه اول کیفیت آموزشی کشور و جزء 10 دانشگاه برتر در حوزه پژوهش است.

     
 رئیس مرکز بین الملل قشم از چاپ بیش از ۳۸ هزار مقاله دانشگاه پیام نور در مجلات معتبر پژوهشی خبر داد و گفت: این تعداد شامل؛ ۷۶۳۰ مقاله بین المللی آی اس آی، ۱۰۲۷۴ مقاله آی اس سی، ۱۰۴۰۷ مقاله علمی پژوهشی داخلی و ۱۰۲۹۳ مقاله اسکوپوس است که توسط پژوهشگران و محققان این دانشگاه به چاپ رسیده است.
علی نقی زاده سطح پژوهش و تحقیق را در این دانشگاه بسیار رضایت بخش عنوان کرد و گفت: دانشگاه پیام نور با دارا بودن بیش از ۴۷ نشریه علمی فعال، ثبت ۱۱۵ اختراع ، چاپ بیش از ۲۴۰۰ عنوان کتاب و ۸۰۰ عنوان کتاب در دست تالیف جایگاه قابل قبولی را در زمینه آموزشی، پژوهش و تحقیق در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد : در دانشگاه پیام نور استان هرمزگان قریب به ۱۲۰ مقاله  ISI، ISC و علمی پژوهشی، ۲۵۰ مقاله بین المللی و ملی، ۵۰ عنوان کتاب و ۵ اختراع ثبت شده است و استان هرمزگان و مرکز بین الملل قشم همگام با دانشگاه پیام نور با حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین، اقدامات گسترده ای را در زمینه ثروت آفرینی آغاز کرده و آموزش مهارت های لازم به دانشجویان در کنار دروس آموزشی از اولویت های مهم این دانشگاه به شمار می رود.

در ادامه مراسم فرماندار شهرستان قشم افزود نگاه پژوهش محور در حوزه انرژی هسته ای و مطالعات نظامی باعث مصون سازی کشور شده است.
علیرضا نصری ادامه داد: ایران با پیگیری برنامه های پژوهش محور، موفق به تولید موشک های دوربرد و نقطه زن شد که این امر امنیت ملی را ارتقا داد و یاس و هراس در دشمن ایجاد کرد.
فرماندار شهرستان قشم اظهار داشت: پژوهش راه برون رفت از مشکلات کشور است که در راه توسعه تا حدودی نقش کمرنگی داشته و مغفول واقع شده است.
نصری افزود: پژوهش در رفاه و توسعه جامعه به صورت مستقیم تاثیرگذار است به طوری که تا 30 برابر هزینه ها، بازدهی دارد.
فرماندار قشم؛ پژوهش برای ترقی کشور ضروری دانست و افزود: با فرهنگ سازی مناسب می توان دانش آموزان و دانش جویان را به سمت پژوهش سوق داد.
در ادامه کارآفرینان و پژوهشگران؛ خانم مژگان روستایی کارآفرین برتر در زمینه پرورش کورکودیل در قشم و خاورمیانه؛ شرکت سام پتروصنعت جناب ایوب ملائی و مهندس شادمان در حوزه انرژی در کنار بازطراحی قطعات فنی و مهندسی برای دستیابی برای دستیابی به اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی، شرکت پیرامون سیستم آقای راجی کرمانی و مهندس فرهمند در زمینه طراحی و ساخت سیستم های جامع نمونه گیری و آزمایشی اولین دستاگاه آنالیزور، نصب و راه اندازی نگهداشت و تعمیر و تجریه و تحلیل مشکلات آنالیزورها، خانم زینت دریایی کارآفرین برتر در حوزه گردشگری و کشت جلبک های دریایی پرورش جلبک گلاساریا و کشت چای ترش و آقای دکتر منصور فرهادی پژوهشگر پسادکترای فیزیک هسته ای و نفر دوم اختراعات جهان سال 2016 و برنده جایزه علمی پروفسور حسابی در جشنواره طرح های پژوهشی کشور در مورد حوزه تخصصی خود به طور خلاصه توضیحاتی را جهت اطلاع حضار ارائه نمودند.
در پایان این مراسم، به منظور تجلیل از زحمات پژوهشگران و کارآفرینان برتر و تعدادی از دانش آموزان برتر شهرستان قشم که در جشنواره جوان خوارزمی مقام کسب کرده بودند لوح یادبود تقدیم شد.

     

      

 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر